Šolska športna tekmovanja

NAMEN IN CILJ

Športno tekmovanje v šoli je koristno, zmaga in poraz pa sta osmišljena, če so učenke in učenci telesno, socialno in pedagoško pripravljeni na tekmovanje. Tekmovanje, ki postavlja v ospredje le dosežek, za mlade izgublja pravi smisel. Spodbujanje sodelovanja in medsebojnega druženja ter spoštovanje fair playa je mogoče doseči le, če so učenci za tekmovanje pripravljeni in na tekmovanju strokovno vodeni. Željo po dosežku je treba podrediti splošnim vedenjskim pravilom. Učenec in učitelj morata v svojem okolju odgovorno sprejeti določeno vlogo ter svoje sposobnosti in želje prilagoditi ter uskladiti s skupino.

Šport v šoli je dobra priložnost za druženje ter povezovanje šole, učencev staršev in klubov ter društev iz okolice. Šolska športna tekmovanja in prireditve so tako vez med šolskim in društvenim športom ter povezava med množičnimi in v kakovostni šport usmerjenimi programi, ki jih izpeljujejo nacionalne panožne zveze.

Spodbujati velja vzgojne možnosti športnih tekmovanj, ki se kažejo v učinkovitejšem otrokovem samonadzoru, samospoštovanju, spoštovanju pozitivnih vedenjskih vzorcev (pošteno obnašanje, borbenost, spoštovanje vloženega truda) in v ustreznejšem etičnem in estetskem presojanju dogajanja.

Udeležujemo se in organiziramo šolska športna tekmovanja po razpisih Področnega centra Gorenjske in INFORMATORJA ŠT.1 – ŠPORT MLADIH (atletika, odbojka, vaterpolo, plavanje, košarka, mali nogomet, kros, smučanje, plezanje,…)

Za športna tekmovanja se odločamo na podlagi terminov razpisa in generacij nadarjenih učencev za določen šport.

Vir: Šport mladih – Informator1

Sprejeli smo Sklep o šolskih športnih tekmovanjih.

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)